-E iarna...
- Si ce daca?!
- Pai.. iarna e.. frig. Stii? mie nu-mi prea place frigul.. si nici singuratatea.
- Ei na! ceva mai bun nu puteai scoate? Nu e iarna-frig, e iarna-cum ti-o faci tu! Nu e iarna-singuratate, tembelo, nu daca te opui tu. Ce-i nou in asta pt tine?
- Cred ca nimic..(chicotind) uai, chiar ca ai dreptate! Cateodata ma trezesc ca's la fel de naiva ca atunci demult. Ma intreb daca are vreun sens sa stim in teorie chestii pe care nu le aplicam niciodata..
- Cateodata vrei sa fi la fel de naiva ca atunci ..
Rezidențele Cărturești | Răzvan Andrei, ediția 6
-
În luna mai, la Vila Golescu, s-au desfășurat o parte din rezidețele
asociate Burselor Cărturești. În al șaselea an, Conacul Golescu l-a găzduit
găzduit pr...
Acum 5 zile
Un comentariu:
aici esti un fel de Iona? :))
Trimiteți un comentariu